İnternet Alışverişi Yaparken Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Bilindiği üzere kredi kartları, günlük alışverişlerin vazgeçilmezi haline gelen hemen hemen herkesin kullandığı bir ürün haline gelmiş durumdadır. Kredi kartlarıyla çeşitli ihtiyaçlar karşılanabilmekte, taksit seçenekleri sayesinde kullanıcılara kolay ödeme planları sunulabilmektedir. Hal böyle olunca da, kullanıcıların en çok kafasını karıştıran soruların başında internet alışverişi yaparken kredi kartı güvenliği nasıl sağlanır sorusu gelmektedir.
 
Günümüzde sürekli internetten alışveriş yapan bir kitle olduğu gibi, internet alışverişine ön yargılı olan bir kitle de azımsanmayacak kadar fazladır. Bu nedenle bankalar, çeşitli güvenlik önlemleri almaktadır. Bu önlemlerden bir tanesi de sanal kart uygulamasıdır.

PEKİ SANAL KART NEDİR NE DEĞİLDİR?

Sanal kart, kullanıcıların internet üzerinden rahatça alışveriş yapmasını sağlayan bir karttır. İsminden de anlaşılacağı üzere bu kart sanal ortamda ortaya çıkarılan bir kart çeşitidir. Sahip olmuş olduğunuz kredi kartı üzerinden çıkarılan bu kart, kullanıcılara büyük kolaylıklar sunmaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden çıkarabileceğiniz sanal kartın, limitini kendiniz belirleyebilirsiniz. Örneğin; internetten 100 lira değerinde alışveriş yapmak istiyorsunuz, sanal kartınıza 100 lira aktararak internet alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Alışveriş sonrasında kartınızın numarası çalınsa dahi, ana kredi kartınıza ulaşılması imkansızdır. Bu nedenle internet alışverişlerinde sanal kart, sıklıkla tercih edilen en güvenilir ve en sağlıklı karttır.